Konsolidacja               

       To w ostatnim czasie coraz częstszy problem wielu polskich rodzin.
Kredyty kilka lat temu zaciągnięte w walutach obcych znacznie zwiększyły swoje kwoty i wymagają skutecznej ochrony przed dalszym wzrostem, dlatego potrzebny jest kredyt nisko oprocentowany.
Dla potrzeb rozwiązania wspomnianej wyżej sytuacji stworzono nowe produkty finansowe, a jednym z nich jest kredyt zwany konsolidacyjnym

Kredyt konsolidacyjny może być formą kredytu hipotecznego lub gotówkowego, którego jednym z zabezpieczeń może być hipoteka.

Podstawowym celem Kredytu Konsolidacyjnego jest spłata wszelkich zobowiązań kredytowych Klienta. Można nim spłacić między innymi takie zobowiązania jak: kredyt samochodowy, kredyt mieszkaniowy, konsumpcyjny, pożyczkę gotówkową, zadłużenie na karcie kredytowej, debet w rachunku osobistym, kredyt ratalny, a także otrzymać dodatkowe pieniądze które zostaną przeznaczone na dowolny znany tylko klientowi cel, lub na tak zwane cele bieżące. Kredyt konsolidacyjny udzielany jest zazwyczaj na dłuższy okres czasu niż zwyczajowo inne kredyty celowe, i w przypadku posiadania kilku zobowiązań o krótszym okresie spłaty okazuje się, iż jest on bardziej korzystny w spłacie .

Kredyt konsolidacyjny:
Przeznaczenie kredytu

Dzięki Kredytowi Konsolidacyjnemu spłacisz większość swoich zobowiązań między innymi dotyczących .:
  • kredytu konsumpcyjnego,
  • kredytu samochodowego,
  • pożyczek gotówkowych,
  • zadłużeń na kartach kredytowych,
  • zadłużeń z linii kredytowej w rachunku bieżącym
  • zadłużeń z tytułu kredytów ratalnych

Przy pomocy części kredytu możesz również sfinansować inne plany Twojej rodziny.

Okres Kredytowania

Kredyt konsolidacyjny przyznawany jest zazwyczaj w przypadku zabezpieczenia hipoteką na okres kilkunastu lat . Kredyt konsolidacyjny nie zabezpieczony hipoteką jest udzielany na okresy krótsze, z reguły jest to 6 do 8 lat

Miesięczne raty tych kredytów są znacznie niższe niż w przypadku spłaty droższych, krótkoterminowych kredytów konsumpcyjnych.

Waluta kredytu

Proponowane kredyty udzielane są zazwyczaj w euro lub dolarach amerykańskich, a także przy krótszych okresach spłaty w złotych Przy kredytach walutowych istnieje możliwość zmiany waluty w trakcie spłaty.

Wysokość kredytu

W przypadku zabezpieczenia hipoteką możesz otrzymać kredyt o wysokości do 80% wartości nieruchomości. Ostateczna kwota kredytu zależy od Twojej sytuacji finansowej.
Przy kredytach bez zabezpieczenia w postaci hipoteki maksymalna kwota kredytu może sięgać wielokrotności dochodów brutto małżonków, co jest uzależnione przede wszystkim od aktualnej oferty banku kredytującego

Kredytobiorca

  • O kredyt ubiegać się może osoba fizyczna, która otrzymuje regularne i stałe dochody.
  • Zatrudniona na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony lub prowadząca własną działalność gospodarczą.
  • Akceptowane są też dochody pozyskiwane z innych źródeł, między innymi: umów o dzieło i zlecenia, kontraktów , dywidend z tytułu akcji i udziałów, emerytur i rent (nie podlegających ograniczeniu), a także dochody z wynajmu nieruchomości.

Poszczególne stosowane wymagania mogą się różnić pomiędzy sobą w zależności od banku kredytującego, to też ostateczne ustalenia w tej materii odbywają się podczas indywidualnych uzgodnień, do których dochodzi w momencie zaakceptowania przedstawionych warunków i po złożeniu stosownego wniosku wraz z wymaganymi daną procedurą dokumentów.



Copyright © 1994 - 2004 RARA-AVIS 2